Sveikas

Būtybių perkėlimo būdai. Tuščias kūnas. Pristatymas tema „gyvūnų perkrovimo būdai“ Pamokos santrauka apie tuščių kūnų perkrovimo būdus

06.01.2015 6902 0

Pamokos tikslai:Supažindinti mokinius su pagrindinėmis būtybių rūšimis; parodyti revoliucijos metodų kaitos evoliucinę kryptį; formuluoti teiginius apie tuščią kūną ir jo akivaizdžią reikšmę, apie evoliucinį tiesioginį tuščio gyvūnų kūno tipų pasikeitimą.

Obladnannya:Lentelės su skirtingų gyvūnų grupių vaizdais.

Pamokos eiga

aš. Žinių atnaujinimas

1.Darbas su kortelėmis.

1. Kokie yra šiuolaikinio skeleto privalumai ir trūkumai?

2. Išvardykite Ssavtsiv kalnagūbrio šakas.

1. Kuo skiriasi viršutinių ir apatinių chordatų ašinis skeletas?

2. Išvardykite priekinio kaulų galo skeleto dalis.

1. Kuo skiriasi varliagyvių ir likoidų griaučiai?

2. Išvardykite sąnario užpakalinio galo skeleto dalis ____________

2.Individualus bandymas:

-Kokios yra naminių paukščių kaulų savybės nuo surišimo iki paukštienos?

-Kokie šepečiai eina iki varliagyvių priekinių galų juostos?

-Kokį vaidmenį organinės ir mineralinės medžiagos atlieka šepetėlio laikymo metu?

-Papasakok man apie Budovos kalnagūbrį.

ІІ. Naujos medžiagos kūrimas

1 variantas. Mini konferencija, parodymų skaitymas.

Rukh yra viena iš pagrindinių visų gyvų organizmų galių. Rukh gali vystytis tiek vienos ląstelės, tiek gretimo organo, tiek viso organizmo lygyje. Viso organizmo perkėlimas iš vienos vietos į kitą vadinamas judėjimu. Roslino valdžia iš naujo apžiūrėjo

ne audinių ir organų lygmeniu, o jų kaita, būtybės turi galią išjudinti visą organizmą ieškant ežių, vandens, draugiškų gyvybės protų. Dauguma būtybių evoliucijos proceso metu sukūrė sudėtingas judėjimo sistemas, leidžiančias sėkmingai medžioti ir gauti ežius bei apsisaugoti nuo priešų. Be to, judėdami padarai išsiskirsto, išmoksta naujos aplinkos ir susiranda naujų partnerių. Dauguma būtybių apsigyveno sėslų gyvenimą, o kitose jų kūno dalyse yra didelis laisvumas.

Po visų įrodymų skaitytojas turi prisiminti: gyvūnų perkėlimo būdai palaipsniui vystėsi ir išsivystė iš gyvūnų.

2 variantas. Savarankiškas studentų darbas su mentoriumi.

Remiantis § 38 tekstu ir mažiesiems, informacija apie tokią mitybą:

-Kokie padarai yra galingi ameboidiniai rokai?

-Su kokiomis turtingo kliento būtybėmis sutinka galingas ameboidas?

-Kokia yra ameboido rukhu esmė?

-Kurie padarai turi galią skubėti pagalbos?

-Kokių būtybių reikia galingajam Ruchui, kad gautų pagalbą iš žvynelių?

-Kurioms turtingų klientų būtybių ląstelėms galingas valdovas kreipiasi pagalbos į jų žiedus ir žvynelius?

-Kokia ruhu esmė dėl jo pagalbos ir vėliavėlių?

Galimi keli variantai: 1-asis variantas pagrįstas straipsniu „Amobilious Roc“, o 2-asis – straipsniu „The Roc for help and flagella“. Po 5–7 minučių mokiniai pasikeičia siūlėmis ir tarpusavyje juos patikrina.)

ІІІ. Skaitytojo kalba su religijos elementais

1.Rukh rich-knitnykh.

Turtingų ląstelių būtybėms būdinga riaumoti dėl papildomos mėsos. Mėsą formuoja mėsos audinys, o pagrindinis jos bruožas – gebėjimas greitai jausti, cheminę energiją paverčiant mechanine energija. Greitėjant, minkštimas sukelia svarbių dalykų sistemą, skeleto saugojimo dalis. Dėl nuolatinio šių svarbių robotų koordinavimo padaras juda.

Šie raumenys neperima viso kūno likimo, o veikiau užtikrina audinių pernešimą kūno viduryje (širdies raumuo, kraujagyslių sienelių lygieji raumenys, vulvos ir žarnyno raumenys ir kt.)

Žarnyno ištuštėjimui būdingi skirtingi pakartotinio džiovinimo būdai. Pavyzdžiui, gėlavandenė hidra gali judėti rankomis – sulenkti kūną ir, prisitvirtinusi prie substrato čiuptuvais, traukti padą į priekinį kūno galą. Taigi pačiai hidrai būdingas „kryžminis“ - vertikalus tvirtinimas prie pagrindo arba čiuptuvais, arba padu (18 pav., 28 rankos pusė). Jūros anemonai visiškai nustumiami už kiauto, sutrumpina ir atpalaiduoja padus. Medūzoms būdingas „reaktyvus“ judėjimas – jos kvepia ir jėga pučia vandenį iš kupolo galo.

Plokščiųjų ir kampinių kirmėlių raumenis sudaro du mėsos rutuliukai – šoninis ir skersinis. Sutrumpėjus skersiniams raumenims, sliekas tampa stiprus ir ilgas, o sutrumpėjus vėlesniems – liesas ir trumpas.

ApieRodyti pav. 153-154 apie lentų hrobak ir dėlių perkėlimo būdus.

12 Pepeliaja

-Kokios papildomos struktūros atsiranda kūno paviršiuje lentų krūtinėje?

Apvalių kirmėlių sutraiškyti nebegalima, nes jų raumenis formuoja paskutinis kirminų kamuoliukas. Minkštimas yra labai trumpalaikis, o kirminus galima susukti į gyvatę panašiomis rankomis.

Daugumos moliuskų pernešimo organas yra mėsos koja (ypatinga gimdos kaklelio sienelės struktūra). Pilvakojuje, einančioje palei uolą, aiškiai matomas spygliuotas mėsos trumpumas. Galvakojai įvaldė reaktyvų perkėlimo metodą. Jie surenka vandenį į tuščią mantiją ir jėga išpučia.

Nariuotakojams mėsos ryšuliai yra pritvirtinti prie chitininės kūno membranos, stuburo būtybių - prie skeleto kaulų. Retkarčiais dėl didelio likvidumo greitai pajunta pastato smarvę. Mėsos skeveldros gali lavinti kūno tvirtumą tik jį patrumpinus (kad kūnas būtų tempiamas, o ne ištemptas), pilnam stiprumui reikia dviejų mėsos gabalų. Tokios mėsos poros vadinamos antagonistais.

-Kaip vėžiagyviai juda vandenyje ir žemėje?

-Kokios kūno dalys už ką smirda?

-Kokie judėjimo būdai būdingi komoms?

-Už kokios mėsos kiautą mokamas žuvies lukštas?

-Kokie judėjimo būdai būdingi žinovams įvairiose gyvenimo srityse?

2.Tuščias kūnas.

Visos turtingos būtybės turi tuščius kūnus.zagalom.Tai erdvė tarp kūno sienelių ir būtybės vidaus organų. Dažnai ši erdvė užpildoma šiomis funkcijomis:

Su hidrostatiniu gumbeliu (palaiko kūno formą).

& Leidžia vaistažolių traktui ir kūno sienelėms veikti nepriklausomai viena nuo kitos.

& Užtikrina gyvų prekių ir mainų produktų transportavimą.

& Galite greitai sukaupti mainų produktus ir maisto perteklių.

& Dalyvaukite osmoreguliacijos procesuose organizme.

Pirma, tuščias apvaliųjų kirmėlių kūnas. Ši tuščia erdvė susidaro dėl parenchimos sunaikinimo ląsteles ir užpildoma tuščia erdve, kuri palaiko hrobako kūno formą, kuri atlieka gyvųjų skysčių transportavimo funkciją. Apvaliųjų kirmėlių vidaus organai laisvai nuplaunami tuščiu skysčiu.

Tuščias atskirtų kirminų kūnas yra išklotas vienu lenktų ląstelių kamuoliuku ir užpildytas tuščia medžiaga. Tokiu būdu tuščiu skysčiu nenuplaunamos žolėtos, matomos, nervų ir kraujotakos sistemos, taip pat vidinės kūno sienelės. Toks kūno ištuštinimas vadinamas antriniu. Daugelio kirminų dalių tuščias kūnas yra padalintas segmentų kraštuose pertvaromis, kurių oda dalijasi vyriškose dalyse. Dėl šio vieno ar kelių žiedų pablogėjimo jis nežinomas iki pat būtybės mirties, o likusi tuščia erdvė išteka iš pablogėjusių tuščių vamzdžių.

Visuose chordatiniuose padaruose tuščias kūnas yra antrinis, išskyrus daugelį kirminų dalių, tuščios erdvės nėra, o vidiniai organai lengvai ištirpsta tuščiame kūne.

IV. Konsoliduotos žinios

Priekinė Rozmova.

-Kokie yra pagrindiniai gyvūnų perkėlimo būdai?

-Kokie metodai būdingi vandens terpei?

-Kaip galima konkuruoti su skirtingais žmonėmis?

-Iš kokių rocų galima pagaminti apvalius ragus? Kodėl?

-Koks yra apvalaus ir kampinio stuburo raumenų dydis?

-Kas yra šis tuščias kūnas, kokia jo reikšmė?

-Kas yra pirminis ir antrinis tuščias kūnas?

-Kokių būtybių pirminės ir antrinės kūno atliekos tampa tankesnės?

Namų tobulinimas:

§ 38, patvirtinkite maitinimo šaltinį.

Didaktinė meta: susikurti mintis sisteminti išmoktą medžiagą, identifikuoti išsilavinimo lygį su žinių ir gebėjimų sistema, o tai lemia kūrybinę veiklą; remdamiesi UDF mokymu, suprantame, kaip žlunga padarai, paprastus tvirtinimo principus, kad yra universalus būdas žlugti bet kuriame vidurio kelyje; suformuluokite teiginį apie tuščią kūną ir pamatykite prasmę.

Pamokos tipas: žinių ir gebėjimų formalizavimas ir sisteminimas (pamoka iš „hemlock“ klasės)

Pradinio įsidarbinimo etapai.

1. Tikslų išsikėlimas ir motyvacija

2 skaidrėŠios dienos pamokos raktinis žodis yra rokh.

  • Kas negerai su tavo idėja?
  • Ar būtybės žiemą aktyviai juda?
  • Kokie procesai yra gyvybiškai svarbūsAr galima gulėti veikiant kūnui?

Mokiniai užrašo savo atsakymus ir aptaria savo pastabas su klase.

2. Žinių atnaujinimas(individualus, porinis ar kolektyvinis darbas)

3 skaidrė. Dirbti porose

  • Kokiame gyvenimo organizavimo lygyje gali įvykti kolapsas?
  • Kainos papildomos informacijos objektai: audinys, audinys, organas, organizmas (3 skaidrė).
  1. 3. Sisteminimas ir reguliavimas(Darbas grupėse prie kompiuterio)

Darbas grupėse prie kompiuterio. Grupinio darbo etapas įgyvendinamas „KM-mokykloje“ režimu „veskite pamoką hemlock klasėje“.

Norėdami vesti pamoką „hemlock“ klasėje, jums reikia:

  • Atidarykite skirtuką „Individualus portfelis – darbo medžiagos“.
  • Pasirinkite norimą pamoką kairiuoju pelės klavišu spustelėdami naują.
  • Paspauskite prašymą „vesti pamoką klasėje“. Pasirinkite reikiamą klasę. Pradėkite pamoką

Išmanyti įvairių sisteminių grupių gyvūnų perkėlimo būdus. Dirbkite su paieškos skyriaus grupe.

Skaidrė – 4 Raskite informacijos iš KM-School apie tai, kaip būtybės juda

  • tame pačiame lygyje (amebos, blakstienos ir eugenija)
  • prilygsta organizmui (rukh hidra, planarija, plokščiasis raguoklis, medūza)

Padėkite pasirinktą objektą ant skaidrės, surašykite pagrindinius gyvūnų naikinimo būdus.

„KM-Mokykloje“ tema „Gyvūnų perkėlimo būdai“ galima rinktis iliustracijas, video fragmentus, animaciją, enciklopedinius straipsnius.

Skaidrė – 5 Mokytojas atnaujina žinias tema (sulenkiant diagramas „Gyvybių keliai į Rūtą“ pagal mokinių sukurtas skaidres, sukurtas katedros darbe Nr. 1, 101 psl.)

3. Pradinės medžiagos įtvirtinimas pažįstamose ir naujose pradinėse situacijose

Skaidrė – 5Savarankiškas studentų darbas (gyvūnų perkėlimo į skaidres metodų apžvalga su tolesnėmis diskusijomis ir gamyklos Nr. 2 visonannym 102 puslapyje prie vergo / kanalizacijos)

Skaidrė – 6 Zavdanya Nr. 1

  • Apibūdinkite į amebas panašų gyvūnų pernešimo tipą.
  • Kokie kultūros organai savo likimą paima iš Rusijos?
  • Kuriame viduryje gyvena šis padaras?

Skaidrė – 7 Zavdanya Nr. 2

  • Apibūdinkite ruch, kad padėtų žiuželiui ir viy.
  • Kokiai tarpinei programinei įrangai būdingas šis perdavimo būdas?
  • Kodėl rašai? ar tokio roko juosta prilyginama į amebą panašiai?

Skaidrė – 8 Zavdanya Nr. 3

  • Apibūdinkite rukh iš mėsos pagalbos.
  • Kokie kūnai pasiglemžia bestuburo ir bestuburo būtybių likimą iš Rusijos?
  • Lyg tas pats Ar padarai įvaldė tokį perdavimą?

9–11 skaidrėTušti būtybių kūnai, jų rūšys ir funkcijos.

  • Kas pirmasis evoliucijos procese turėjo tuščią kūną?
  • Tu choma Svarbus tvarinių, turinčių pirminį ir antrinį tuščią kūną, gyvybingumas. Nukreipkite savo užpakalį.
5. Informacija apie namų tobulinimą ( 12 skaidrė)

Vikory medžiaga iš „Mokyklos klubo“Raskite informaciją apie gyvūnų, gyvenančių vandens ir sausumos buveinėse, perkėlimo ypatumus. Savo darbo rezultatus pristatykite abstrakčiai arba pristatyme "KM-Mokykloje"

6. Refleksija

Pateikite pakankamai įrodymų apie maitinimo šaltinį, "4" yra pakankamai įrodymų vienam maistui, "5" - dviem patiekalams (13 skaidrė):

    1. Kodėl rocų sklandumas yra antžeminiame kūno viduryje, o ne vandens?
    2. Kodėl paukščiai yra labiausiai paplitę padarai?
    3. Kodėl į amebą panašus rokas yra gerbiamas „nematomų“?
    4. Koks yra būtybių su pirminiu ir antriniu tuščiu kūnu tęstinumo principas? Nukreipkite savo užpakalį.
    5. Kodėl gamta neturi universalaus judėjimo būdo?

Po visko Individualaus darbo pabaigoje organizuojamas kolektyvinis maisto duomenų aptarimas.

Literatūra

  1. Latyušinas V.V., Šapkinas V.A. Biologija: būtybės: vadovas 7 klasei / V.V. Latyušinas, V.A. Šapkinas. - M: Bustard, 2010 m
  2. Latyušinas V.V., Lemekhova E.A. Darbuotoja prisiuva prie asistento tvarinio biologijos. 7 klasė/V.V. Latyušinas, E.A. Lamekhova-M: Bustard, 2011 m
  3. Teminis ir pamokų planavimas asistentui V.V. Latyušina ir V.A. Shapkin „Biologija. Būtybės“: vadovas skaitytojui. - M.: Drofas, 2006 m.
  4. Iškina I.F. Pamokų planai mokytojui V.V. Latyušina, V.A. Shapkina/I.F. Iškina - Volgogradas, 2002 m.
  5. Pažangiausias realių užduočių tipinių variantų tipas EDI: 2009: Biologija / aut. - Įsakymas. E.A. Nikišova, S.P. Šatalova – M. : Astrel, 2009. - p. 191. - (FІPD).
  6. Išnuomojame vieną valdovas miega. Biologija / autorius. - Įsakymas. G.S. Kalinova, V.M. Kuznecova, L.G. Priležajeva. - M.: Bustard, 2010. - 154 p.

Pamoka yra dėstoma pradinio kurso „Biologija“ 7 klasės skyriuje „Organų ir jų sistemų funkcijų raida“.

Už formos slypi naujų žinių gavimo pamoka, pagrįsta sisteminiu-aktyviu požiūriu, panašiu į federalinį išsilavinimo standartą, bei informacinių ir ryšių technologijų naudojimo. Visuose pamokos etapuose akademinis mokymasis veda į aktyvią protinę ir praktinę veiklą.

Vaizdas:


Vaizdas į priekį:

Savivaldybės iždo hipoteka

„Vidurinė Zagalnosvitnya mokykla“ kaimas. Mykolaivka

Partizanskogo savivaldybės rajonas

BIOLOGIJA PAMOKOS SANTRAUKA

7 klasės mokiniams

„Gyvybių perkėlimo būdai.

Tuščias kūnas"

Išmontuotas ir atliktas

biologijos mokytojas

Loginova E.M.

Pamokos meta:

Supažindinkite mokslininkus su „rukh“ sąvokomis kaip pagrindinėmis gyvų organizmų galiomis ir parodykite būtybių kūrimo būdų įvairovę.

Suformuluokite „tuščio kūno“ sąvoką.

Pamokos instrukcijos:

Rezultatų galite pasiekti išmokę šias pamokas:

  • tema: pabrėžti, kad judėjimas yra viena iš pagrindinių būtybių gyvybės apraiškų;išplėsti mokslininkų žinias apie tuščius kūnus, jų tipus, gyvūnų ir gyvybės formų perkėlimo būdus,sutelkti dėmesį į sistemingą organinio pasaulio jėgų įvairovės supratimą;
  • metasubject: pasirengimas kolektyviniam darbui; įvaldyti pagrįsto pobūdžio problemų sprendimo metodus; atjauninimas loginiais derinimo, analizės, identifikavimo, klasifikavimo pagal būdingus požymius veiksmais;
  • specialus: bendravimo su vienmečiais įgūdžių ugdymas, tolerantiškos ir tarpkultūrinės sąveikos tarp kolektyvo pagrindų įsisavinimas; nepriklausomybės ugdymas; formuojant aiškią pergalės motyvaciją.

Turėjimas ir tikslumas:interaktyvi lenta, pristatymas, vadovas,vokai su iliustracijomis ir pagrindiniais žodžiais, instrukcija grupiniam darbui, būtybių nuotraukos, video fragmentas, lentelės apie gyvūnų pernešimo būdus.

Mokymosi metodai: reprodukcinis, probleminis ir iš dalies skambantis metodas

Mokinių edukacinės veiklos organizavimo formos:darbas grupėse, darbas poromis, darbas su pagrindine ir papildoma literatūra, iliustracijomis.

Technologija: mokymasis iš spivpratsijos

Principai: mokslas, prieinamumas, sveikata, vertė, logika

Metodas: Sistema aktyvi

Veiklos rūšys:poshukovy, doslednytsky

Roboto planas:

I Organizacinis etapas

II Motyvacinė-orientacija

  1. Žinių atnaujinimas
  2. Motyvacija
  3. Tsilepokladannya

III Įvadas į naują medžiagą

  1. Problemos sprendimas
  2. Savarankiškas studentų darbas

IV Robotų maišelių tobulinimas

V Apsaugotas

VI atspindys

VII Informacija apie namų tobulinimą

Eikite į pamoką.

Pradėkite pamoką

Mokytojo veikla

Veikla

uchniv

Ochikuvani

rezultatus

I Organizacinis etapas

Sveiki, paprašykite mokinių prieš pamoką įvertinti savo pasirengimą ir esant reikalui su jais susisiekti.

Tikiuosi, kad mūsų pamoka vyks darbingos dvasios ir visiško supratimo atmosferoje, kuri bus naudinga visiems. Apie mano dalyvavimą galite paliudyti pamokos valandą sėdėdami.

Išmokite praktikuoti, imkitės atsargumo priemonių.

Teigiamas požiūris į darbą

2 xv.

Orientuotas į motyvaciją

  1. Žinių atnaujinimas
  1. Motyvacija
  1. Tsilepokladannya

Kokį padalinį turime? (organų ir jų sistemų funkcijų raida)

Nuo išorinių kreivių skiepijimo perėjome prie vidinių organų sistemų skiepijimo,Kokios organų sistemos išmokome praėjusią pamoką?(ODS)

Vaikai spręs biologines užduotis (tekstai iš užduočių yra ant mokinių stalų, o sprendimai bus dirbami poromis).

Zavdannya 1. (1 skaidrė)

Matyt, žuvys negali pasukti galvos. Chi mogut ce robiti jabi ta tritoni? Paaiškinkite.
- Gal būt; rupūžės gali tik pakelti ir nuleisti galvas – prie kaklo turi vieną keterą; Tritonai dar gali pasukti galvas, nes jų stuburai kakle sujungti rankomis

Zavdanya 2. (2 skaidrė) Gyvatės skeletas turi krūtinės ertmę. Koks ryšulys buvo iššvaistytas tarp šių būtybių?
- atsižvelgiant į galų įvairovę ir sukūrus specialų būdą perkelti stuburo keterų ir šonkaulių puses, kurios apatiniais galais griūva į priekį ir atgal

„Zavdanya“ 3. (3 skaidrė)

Ravėdami ravėkite augalą, koks šaunus vaizdas būtų. Kokie pokyčiai įvyko paukščių atramos struktūroje?
- ploni teptukai, užpildyti dažais
- tarpai be dantų

„Zavdannya“ 4. (4 skaidrė)

Šuns kaklas trumpas, o žirafos ilgas. Kokie yra tokie skirtumai?
- Yra daug gimdos kaklelio keterų (x 7), kurių reikia nusodinti dėl jų kūno amžiaus.

Kokių žinių galima įgyti susipažinus su pagrindinėmis gyvų būtybių raumenų ir kaulų sistemos funkcijomis?
Nepriklausomai nuo įvairių gyvūnų raumenų ir kaulų struktūrų svarbos, jų kaulai atlieka panašias funkcijas: kūno atramą, vidaus organų apsaugą, kūno judėjimą erdvėje.

Iš karto rekomenduoju pažiūrėti vaizdo įrašo fragmentą.

Išmokite suformuluoti pamokos temą. (6 skaidrė)

Kokius tikslus turėtume išsikelti? (7 skaidrė)

Mokytojai patvirtina mokytojo mitybą

Įvyksta nesusipratimas, kartojama ankstesnės pamokos medžiaga

Vaizdo įrašo fragmento apžvalga

Nagrinėjamos medžiagos kartojimas, žinių sisteminimas, pasiruošimas prieš nustatant pamoką.

Mokymo temų ir pamokos tikslų formulavimas

Naujos medžiagos kūrimas

  1. Probleminės situacijos pareiškimas
  1. Problemos sprendimas
  1. Savarankiškas studentų darbas

Fizkultkhvilinka

  1. Darbo rezultatų aptarimas

Gyvosios gamtos šviesa gyvena nenutrūkstamoje Rusijoje. Rukh yra viena iš pagrindinių gyvų organizmų galių. Griūva bandos ir gyviai, žlunga organizmai, aplink vandens lašą griūna bakterijos ir paprasčiausi organizmai. Milijardų uolienų revoliucijos metodai praėjo ilgą evoliucijos kelią.

Viso organizmo perkėlimas iš vienos vietos į kitą vadinamas LOKOMOCIJU. (8 skaidrė)

Mitybos problemos:

Ar padarai vis dar griūva? (9 skaidrė)

Ieškokite ežio

Rutina nameliuose

Rozselennya

Ieškoti valstybinių partnerių.

Kaip klasifikuoti šiuos pakartotinio plakimo būdus?

Norėdami tai suprasti, pažvelkime į papildomą literatūrą šia tema. (1 priedas)

Išmokite skaityti tekstus iš papildomos literatūros ir dirbdami grupėse sukurkite diagramą (sistemą), pagrįstą vokuose esančių būtybių supratimu ir iliustracijomis. (K paveikslas)

(amoeboid, roc, flagella, vii, mėsa, pseudokojai, ameba (K), euglena green (K), infuzorinė šlepetė (K), trumpakojai tymai, kirminai, doschal chrobak (K), (baltoji planarija (K), moliuskai, akordai, rupūžės (K), paukštis (K), reaktyvusis, sepijos (K), mėsos koja, sutrumpintas padas, šukos (K), stavka zvichayny (K), driežas (K) , šuo (K) )

Užsimerk

Atpalaiduokite kūną,

Pastebėkite paukščius,

Mes skridome kartu!

Dabar vandenyne

tu delfinas,

Dabar obuoliai sode pradėjo sprogti.

Kairiarankis, dešiniarankis,

buvome visiškai nustebinti,

Jie suplojo akis, ir aš vėl tau paskambinsiu!

Vienos iš grupių atstovai puslapyje perskaitė tekstą „Tuščias kūnas“. 202 – 203 podruchnika ir

tiekimas:

Kas yra tuščias kūnas?

Kokias funkcijas jis turi?

Kas pirmasis evoliucijos procese turėjo tuščią kūną?

Koks yra būtybių su pirminiu ir antriniu tuščiu kūnu egzistavimo principas? Nukreipkite savo užpakalį.

Kaip iš didelių chordatų dalių susidaro tuščias akordinių būtybių kūnas?

Padėkite tuščius korpuso modelius, vikoristą ir turimą medžiagą. (10, 11 skaidrė)

Atlikus užduotį, viena iš grupių vaizduoja diagramą, kurią nubraižė.

Tuščius kūnus besiraitanti grupė savo darbus pristato klasės draugams.

Kokiais būdais sužinojome apie drabužių perkėlimą šiandien?
Meilingas rokas. Ruhi už pagalbą jgutikiv ta viy. Rukh už pagalbą

Išmokite formuluoti savo mintis pagal tiekiamą maistą.

Dirbkite grupėse, išmokdami paskirtą medžiagą.

Išmokite judėti į dešinę

Remiantis mityba, remiantis papildoma literatūra

Kitų grupių atstovai susipažįsta su rezultatais, analizuoja darbą, koreguoja.

Kalti dėl problemos

situacija

Probleminės situacijos versija

Išmokite ieškoti galios algoritmo pakartotinės kančios būdų

Apiplėšė visnovkį

Apsaugota

Suprojektuotas labirintas tema „Organizmų judėjimas“. (2 priedas) (12 skaidrė)

Iš mokyklinio folkloro „Nelaimė gali įkąsti, kitaip nelaimės nebus“

Užduočių atskleidimas (13 skaidrė)

(Pastaba dėl valandos akivaizdumo)

Atsižvelkite į gyvatės sklandumą, nes per 15 minučių ji nuvažiuoja 2,7 km.

Už formulės slypi paslaptisν =S/t (m/s) 2700 m/900 s = 3 m/s);

Afrikiniai stručiai ant kojų turi tik du pirštus, tačiau tai neleidžia jiems labai greitai bėgti.

Per kokią valandą afrikinis strutis nubėga šimtą metrų, tai yra 80 km?/metai.

(Skyra: 80 x 1000/3600 = 22,2 m/s; 100/22,2 = 4,5 s)

Pašventink įsakymą, sustiprink raktinį žodį – LOKOMOTION

Užduotis yra tarpdisciplininio pobūdžio (ryšiai su fizika)

Naujų „atvirų“ žinių sisteminimas

Maišelių tinkamumas

Taigi, ar galiu pasakyti, kokius tikslus išsikėlėme sau pamokos pradžioje?

Ar tau buvo leista lankyti visas pamokas?

Jie išblunka, jie patvirtina.

Savianalizė, motyvacija prieš pradedant kitą pamoką

Atspindys

Pasakyk man, vaikinai, kokią pamoką išmokai?

Kas buvo vertingiausia?

Prieš gulėdami spalvoto popieriaus lapus, pasirinkite tą, kuris yra panašus į jūsų dabartinę pamokos nuotaiką:

Bila supuvusi,

Zhovta yra vidurys,

žalia garna)

Pasirinkite "nuotaikos spalvą"

Mokinių pasitenkinimas

VIII

Namų sodo įrengimas

38 dalis.

Užsirašykite savo namų darbus.

1 PRIEDAS

Ląstelių citoplazma yra nuolatinėje Rusijoje. Kadangi citoplazmos struma tiesiogiai pasiekia vieną tašką amebos paviršiuje, jos kūno sritis atrodo išsipūtusi. Jis didėja, tampa kūno atauga - neveiksmingu švelnumu, į jį patenka citoplazma, kūnas tiesiogine prasme šliaužia paviršiumi. Toks galios perdavimas šaknims ir turtingų ląstelių būtybių ląstelių atėmimas (pavyzdžiui, kraujo leukocitams).

Visų žvynelių prigimtis praktiškai vienoda. Besisukdamos ar besisukdamos kaip gyvatė, žvyneliai sukuria destruktyvią jėgą ir griūva buku galu į priekį. Bangų skaičiaus padidėjimas pagreitins pakartotinį tiekimą. Šį metodą naudoja galingi įvairių vandens terpėje gyvenančių be stuburo būtybių (blakstienų, euglenų, volvokų, įvairių zoosporų, spermatozoidų) griuvėsiai.

Minkštimas pagamintas iš mėsos audinių. Pagrindinis mėsos audinio bruožas yra jo gebėjimas greitai pajausti.

Apvalių bobkatų minkštimas dažniausiai būna senesnis, todėl gali supūti kūną, kitaip neištemps ir netrumpins kūno. Kai kurios kirmėlės įvaldė naujus judėjimo būdus dėl to, kad jų kūne, be vėlesnių, atsirado skersinis minkštimas. Vėlesnių minkštimų skerspjūvis, sliekas, vijokliniai šereliai ant kūno segmentų beveik trumpalaikiai, o Rusijoje įkaista dėl dirvožemio nelygumo.

Dėlės įvaldė rocus, kurie ūžia, ir vikoryst siurbtuko tvirtinimui. „Hydroid“ klasės atstovuose pakartotinį siurbimą atlieka „crocs“. Pilvakojai greitai griūva, bėgdami išilgai kojų padų. Aiškiai matomos gleivės palengvina ginčus ir pagreitina žlugimą. Moliuskai griūva už mėsingų kojų, o galvakojai, mergelių lervos ir medūzos įvaldė reaktyvų vandens pernešimo iš tuščios mantijos metodą. Aštuonkojai ir sepijos su šiuo perkėlimo būdu išvysto iki 3600 m greitį vienai linijai (216 km per metus)

Dauguma nariuotakojų tarnauja kaip specialūs pernešimo organai, tokie kaip kojos, ir kiti, pavyzdžiui, sparnai esant komai. Daugelis vėžiagyvių naudoja vaikščiojimo kojas, kad galėtų judėti aplink žemę, o plaukimui jie naudoja arba uodegos plaukiką, arba plaukimo kojas.

Paspauskite žuvies mėsą išilgai kūno šonų, išilgai keteros šonų. Mėsa bus apsaugota nuo pelekų puvinių. Kalbant apie plaukimą, nugaros ir uodegos minkštimas yra labiausiai pablogėjęs.

Pavyzdžiui, rupūžė turi daugiau nei 350 opų. Sunkiausi ir griežčiausi iš jų yra sujungti laisvomis galūnėmis.

Trumpi vijoklių galai, ištiesti iš abiejų kūno pusių, nekelia kūno aukštai virš žemės, o velkasi palei žemę.

Negyvo kūno kratymas yra pažangiausias būdas valdyti gyvatę. Rami žalčio laikysena – gražus vaizdas, kuris užburs. Kitaip tvirtame kūne gyvatė veikia sinchroniškai ir išmatuotai, neapdorodama mėsos, taip pat tiksliai ir sklandžiai perkelia kūną.

Aktyviai skraidyti gali tik uodai, paukščiai ir paukščiai. Paukščių priekiniai galai virto sparnais. Kai kolibris tarsi sklando (sklando) balto paukščio ore, jo sparnas suplaka 50-80 dūžių per sekundę. Perkėlimo ant galų būdas gerokai pakeičia trynimą. Kūnas nėra tempiamas žemės, o remiamas į vazą. Dėl to žymiai padidėja rocų sklandumas - bėgimas, kartais su dryžiais (arkliai, kengūros). Augalų mėsos sistema pasiekia išsivystymo ir sudėtingumo lygį, yra šimtai mėsos. Didžiausia klaida yra galūnių mėsa ir tuluba, kuri yra susijusi su pakartotinio siurbimo pobūdžiu.

O bėgimo čempionas yra gepardas, kuris per metus nubėga apie 112 km ir gali aplenkti bet kurį laukinį padarą ar antilopę.

2 PRIEDAS

Iš šios pamokos sužinosite, kaip griūva visų rūšių būtybės ir kas verčia juos judėti erdvėje. Sužinosite, kad būtybių pasaulyje yra judėjimas ir aktyvaus judėjimo metodai, kai kurie iš jų yra progresyvūs, taip pat tai, kaip žmonės stebi gyvus organizmus, kad galėtų judėti patys arba perkelti šiuos raižytus objektus. Sužinosite apie raumenų ir kaulų sistemą bei jos evoliuciją, taip pat apie tai, kaip padarai šliaužia, plaukia, bėgioja, skraido ir skambina. Sužinosite tuščių kūnų vaidmenį Rusijoje ir tai, kodėl skirtingų tipų būtybės pasižymi skirtingomis judėjimo variacijomis.

2. Budova odos ir mėsos maišelis hidra ()

4. Rukh plank hrobak ()

Namų tobulinimas

1. Kas yra judėjimas? Kokius judėjimo tipus matote?

2. Kokia biologinė prasmė siejama su žemišku gyvenimo būdu?

3. Kaip kuriama vienaląsčių organizmų kilmė? Kokia yra gausių organizmų judėjimo visame pasaulyje problema?

4. Kokios yra pirminės ir antrinės kūno tuštumos, taip pat mantijos tuštumos reikšmės skirtinguose roc tipuose?

5. Suvienodinkite skirtingų judėjimo rūšių efektyvumą.

6. Aptarkite su draugais ir šeimos nariais, kaip įvairios judėjimo rūšys išsivystė evoliucionuojant skirtingų klasių būtybių evoliucijai.

Laboratorinis robotas

iš biologijos:

„Vivcheniya gyvūnų perkėlimo būdai“

7 „B“ klasės mokiniai

MBOU ZOSH Nr. 6

m. Bila Kalitva

Kušnerova Olesya

Laboratorinis robotas Nr.10

"Vivcheniya gyvūnų perkėlimo būdai"

Meta robotai: susipažinti su įvairiais perkėlimo į

gamta.

Obladnannya: 3–5 būtybės vienam skaitytojo pasirinkimui (visi padarai

įvairiuose narvuose, puodeliuose, narveliuose, akvariumuose,

terariumai).

Roboto galva:

1. Pažvelkite į būtybę priešais jus.

Apsvarstykite, kaip padarai žlunga; koks jų griuvėsių pobūdis.

Atskleiskite, kokie prietaisai, organai, kūno dalys atima savo dalį iš perkeltos būtybės; Kaip pasikeičia roc charakteris, kai pasikeičia chidoty?

2. Saugokitės būtybių, kurių mąstymas keičiasi.

Viznachte būtybės charakteris; judėjimo būdų keitimo svarba; būdų, kaip perkelti odą į objektą, skaičius.

Rukh yra viena iš pagrindinių gyvų organizmų galių. Nepriklausomai nuo aktyvių džiovinimo metodų įvairovės, juos galima suskirstyti į 3 pagrindinius tipus:

I. Būtybių migracijos rūšys.

1. Ameboid roc

Ameboid roc stipriai veikia turtingų ląstelių būtybių šaknis ir aktyvias ląsteles (pavyzdžiui, kraujo leukocitus). Iki šiol biologai neturi bendro supratimo apie tai, kas sukelia ameboidinę kuoją. Ląstelėms išsivysto citoplazminės savybės, kurių skaičius ir reikšmė palaipsniui keičiasi, keičiantis pačios ląstelės formai.


2. Ruhi už pagalbą su flagella ir viy.

Ruhi už pagalbą jugella ta viy

Tai būdinga ne tik žvyneliams ir blakstienoms, bet ir kitiems daug ląstelių turintiems sutvėrimams bei jų lervoms. Labai organizuotiems gyvūnams ląstelės, turinčios žiuželius arba vii, yra susiaurėjusios kvėpavimo, žolelių ir statinėse sistemose.

Visų žvynelių prigimtis praktiškai vienoda. Apsivynioję arba plevėsuodami, žvyneliai sukuria griaunančią jėgą ir sukasi kūną išilgai galingos ašies. Bangų skaičiaus padidėjimas pagreitins pakartotinį tiekimą. Šis jėgos metodas pavydi lengvabūdiškų būtybių, neturinčių stuburo, tvyrančių aplink vandeningą centrą.

Yra dar didesnė būtybių grupė. Kaip užstringa smarvės?

3. Rukh su papildoma pagalba nuo žaizdų.

Rukh už pagalbą apie- turtingų ląstelių būtybėse. Būdinga besugariams ir bestuburiams padarams.

Šiaip ar taip, tai dar sudėtingiau, tačiau didelių medžiagų grupių veikla ir biologiniai, cheminiai, fiziniai procesai organizme yra naudingi.

Minkštimas pagamintas iš mėsos audinių. Pagrindinis mėsos audinio bruožas yra jo gebėjimas greitai pajausti. Dėl mėsos sutrumpinimo yra žlugimas.

Sergant apvaliosiomis kirmėlėmis, greitas vėlyvųjų opų sutrumpėjimas atskleidžia būdingus organizmo sutrikimus. Už šių kūnų kriauklių sliekas griūva į priekį.

Kai kurie kirminai įvaldė naujus judėjimo būdus dėl to, kad jų mėsoje, be vėlesnių, atsirado skersinis minkštimas. Počergovas greitai kerta, o vėliau minkštimas, kirminai, vikoriniai šeriai susmulkina kūno segmentus, išpjausto dirvožemio daleles ir griūva į priekį.

Dėlės įvaldė rocus, kurie ūžia, ir vikoryst siurbtuko tvirtinimui. „Hydroid“ klasės atstovuose pakartotinį siurbimą atlieka „crocs“.

Apvaliose ir kampinėse kirmėlėse odos ir mėsos maišelis yra tarpusavyje susijęs su nauja struktūra (hidroskeletu).

Pilvakojai greitai griūva, bėgdami išilgai kojų padų. Aiškiai matomos gleivės palengvina ginčus ir pagreitina žlugimą. Moliuskai griūva už mėsingos kojos, o galvakojai įvaldė reaktyvų pernešimo būdą, išsiurbdami vandenį iš mantijos tuštumos.

Nariuotakojai skirstomi pagal išorinį skeletą.

Daug vėžiagyvių

Perkėlimui su žeme naudojamos vaikščiojimo kojos, o plaukimo kojytėmis tarnauja arba uodeginis plaukikas, arba plaukimo kojos. Nesvarbu, ar kuris nors iš šių perkėlimo būdų yra gerai išvystytus raumenis ir laisvą galų sujungimą su avikailiu.

Į vorus panašūs vorai juda vaikščiojančiomis kojomis, o kiti voratinklius kuriantys vorai gali judėti padedami vėjo.

Daugumoje nariuotakojų

specialūs pernešimo organai tarnauja kaip kojos ir (kartu su sistemingais priedais) kitos struktūros, pavyzdžiui, sparnai komoje. Kūgiuose su mažu plakimo dažniu krilių mėsa pritvirtinama prie jų pamatų.

Ribi


Žuvies skeletas ir jį nešiojantys raumenys yra metameriniai, sudaryti iš vienalyčių dalių, kurios pasikartoja – stuburo ir mėsingų segmentų. Minkštimą paruošia pelekų, įtrūkimų ir žieminių kepurėlių puviniai. Kalbant apie plaukimą, nugaros ir uodegos minkštimas yra labiausiai pablogėjęs.

- Stiprūs raumenys ir kietas guminis stuburas padidina žuvies jėgą ir greitai juda prie vandens.

Varliagyviai

Varliagyvių žuvims prilyginta dalis vamzdinio raumens išlaiko segmentuotą, į dygsnį panašią struktūrą ir išsivysto specializuota mėsa. Pavyzdžiui, rupūžė turi daugiau nei 350 opų. Sunkiausi ir griežčiausi iš jų yra sujungti laisvomis galūnėmis.

Plazuni

Trumpi vijoklių galai, ištiesti iš abiejų kūno pusių, nekelia kūno aukštai virš žemės, o velkasi palei žemę.

Negyvo kūno kratymas yra pažangiausias būdas valdyti gyvatę. Rami, slampinėjanti žalčio padėtis – nuostabiai gražus vaizdas, kuris jus sužavės. Atrodo, kad nieko nesitikima. Rukhs gali būti nepalyginamas. Atrodo, kad kūnas guli netrikdomas ir staiga vanduo teka skystai. Gyvatės perkėlimo paprastumas apgauna. Ji turi labai tvirtą kūną, sinchroniškai ir išmatuotai veikia be skausmo, kaip tiksliai ir sklandžiai judinti savo kūną. Kūno odos taškas, kuris laikosi nuo žemės, atsiranda arba atramos, arba judėjimo į priekį, arba judėjimo į priekį fazėje. Ir taip stabiliai: atrama-postovh-perkelta, parama-postovkh-perkelta... Kuo storesnis kūnas, tuo daugiau kojų ir greitesnis rocas. Todėl evoliucijos metu gyvačių kūnas buvo kramtomas ir kramtomas. Žalčių keterų skaičius gali siekti iki 435 (žmonėms – mažiausiai 32–33).

Gyvačių reinkarnacija gali būti didžiulė. Tačiau dažniausiai pasitaikančios gyvatės retai išvysto greitį, viršijantį 8 km/metus. Naujasis greičio rekordas – 16-19 km/metus ir priklauso „Black Mamby“.

Taip pat yra tiesia linija arba vikšrinis judėjimo būdas ir nutrūkstamas šlifavimas.

Sausoje žemėje krokodilas yra mažesnis už švedus ir spritus, o krokodilas yra prie vandens ir plaukia ir plaukia stebuklingai. Jo ilga ir mėsinga uodega yra prispausta iš šonų ir tarnauja kaip naudingas kerma irklas, o užpakalinių kojų pirštai yra surišti plaukimo mostu. Be to, vanduo pašviesins šio svarbaus padaro kūno drėgmę, padengtą nuluptu kiautu su raguotomis sruogomis ir utėlėmis, kurios auginamos vėlesnėse ir skersinėse eilėse.

Kai kolibris tarsi sklando (sklando) balto paukščio ore, jo sparnas suplaka 50-80 dūžių per sekundę.

Paukščiai

Gausiausia (iki 25 proc. paukštienos masės) yra mėsa, kurią trupina sparneliai. Dažniausia paukščių problema yra didelis krūties audinys, kuris susidaro ant sparnų ir sudaro 50% visų raumenų masės. Pakelkite subklavinio minkštimo sparnus, kurie taip pat gerai išsivystę ir išsiskleidę po didžiaisiais krūtinės raumenimis. Užpakalinių galų ir shii mėsa yra labai apkaltinta paukščiams.

Ssavtsi

Augalų mėsos sistema pasiekia išsivystymo ir sudėtingumo lygį, yra šimtai mėsos. Didžiausia klaida yra galūnių mėsa ir tuluba, kuri yra susijusi su pakartotinio siurbimo pobūdžiu. Smarkiai pažeista apatinio plyšio minkštimas, kramtomasis audinys ir diafragma. Tai kupolo formos mėsa, esanti tarp pakaušio ir krūtinės. Šis vaidmuo yra susijęs su krūtinės ištuštinimo pasikeitimu, kuris yra susijęs su kvėpavimu. Poodiniai raumenys yra labai pažeisti, dėl to atsiranda oda aplink odą. Paviršiuje jį vaizduoja mimetiniai raumenys, ypač išsivystę primatuose.

Tuščias kūnas.

Tuščias bestuburo ir stuburo būtybių kūnas – tai erdvė, auganti tarp kūno sienelių ir vidaus organų. Visų pirma, tuščias kūnas kaltinamas apvaliais ragais. Tuščias apvaliųjų kirmėlių kūnas vadinamas pirminiu, jis užpildytas tuščiu kūnu, kuris ne tik išlaiko ir išsaugo kūno formą, bet ir atlieka gyvų kirminų pernešimo organizme funkciją, taip pat kaupiasi kaupiasi nereikalingi gyvybės produktai. . Apvaliųjų kirmėlių vidaus organai laisvai nuplaunami tuščiu skysčiu.

Apvalių, kaip ir apvalių, tuščias korpusas driekiasi nuo priekinio kūno galo iki galo. Didelėse dalyse oda skersinėmis pertvaromis padalinama į gretimus segmentus, o odos segmentas su savo oda dar padalinamas į dvi dalis. Odos segmentas turi tuščią kūną, užpildytą tuščiu audiniu, o, be pirminio, jį supa vidaus organai ir kūno sienelės membrana, kuri susidaro iš epitelio ląstelių kamuoliuko. Tokios atliekos, kuriose matoma žolė, nuotekų neplaunamos nervų, kraujotakos sistemos ir vidinės kūno sienelės, o už jų sutvirtintos sienelės, susidarančios iš vieno epitelio ląstelių kamuoliuko, vadinamos antrinėmis. tuščias kūnas.

Visi chordatai turi antrinį kūno ištuštinimą. Keičiant dideles kirminų dalis, antrasis tuščias chordatų korpusas neturėtų būti užpildytas tuščia vieta, o vidaus organai lengvai ištuštės.

Perdirbęs robotą, išmokau būtybių perkėlimo būdus, taip pat išgręžiau smegenis, todėlRokai būdingi visiems gyviems organizmams. „Rukhs“ dirba su papildomais prietaisais: žvyneliais, gėlėmis ir mėsa.