Сон і здоров'я

Малюнки що таке добре що таке погано. Інтегроване заняття з розвитку мовлення та малювання на тему: «Що таке добре і що таке погано? Гра «Золота маска»

Ольга Вятлева

анотація:

Дидактичний посібник лепбук «Що таке добре, що таке погано» являє собою пластикову папку 40 * 40 см, і 4 розвороту 20 * 40 см. На сторінках папки є різні кишеньки, круглі диски і картки, в яких зібрана інформація по темі.

Пояснювальна записка:

Дидактичний посібник лепбук «Що таке добре, що таке погано» призначене для дітей дошкільного віку.

мета:

Розвиток соціальних навичок взаємодії у дітей дошкільного віку;

Закріплювати знання дітей про основні вимоги пожежної безпеки;

Формування уявлень про хороших і поганих вчинках;

Закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху;

Ознайомити дітей з правилами етикету в різних типових ситуаціях і в ігровій формі навчити застосовувати ці правила;

Розвинути навички аналізувати і змінювати свій емоційний стан;

Розвиток фантазії, відпрацювання негативних переживань, зняття емоційної напруги.

завдання:

освітні:

Ознайомити дітей з правилами доброї поведінки

Навчити дітей передбачити небезпечне ситуації, вміти по можливості його уникати, а при необхідності діяти;

Розвиваючі:

Розвивати обережність, уважність, самостійність, відповідальність і обачність;

Стимулювати пізнавальну активність, сприяти розвитку комунікативних навичок;

Сприяти розвитку мовлення дітей, поповненню активного і пасивного словника дітей.

Розвивати зв'язне мовлення;

виховні:

Виховувати навички особистої безпеки і правилам гарної поведінки;

Виховувати почуття відповідальності.

У лепбуке зібрані матеріали для розвиваючих занять з дітьми дошкільного віку.

У нього входить 13 розвиваючих завдань:

1. Кишенька - гра «Весела і сумна гусениці»

2. Кишенька - розмальовки «Намалюй свій настрій»

3. Кишенька - гра «Правила етикету»

4. Кишенька - розрізні картинки «« Золота маска ».

5. Кишенька - гра «Вогонь і вода»

6. Пазли - знайди мою тінь «Добре себе увазі ...»

7. Диск «Дзеркало настрою»

8. Диск «Годинки емоцій»

9. Диск «Придумай Емоцію»

10. Кишенька - гра «підбери хлопчикові настрій»

11. Книга «Що таке добре, що таке погано»

12. Кишенька - гра «Вогонь добрий і злий»

13. Кишенька - картинки «Це дуже погано ...»

"Правила етикету"

Мета: познайомити дітей з правилами етикету в різних типових ситуаціях і в ігровій формі навчити застосовувати ці правила.

Розглянемо 4 найпоширеніших ситуації.

1. Ви йдете в театр

Збираючись в театр, не забудьте одягнутися понаряднее, акуратна зачіска і чисте взуття теж обов'язкові.

У театр приходять за 15-20 хвилин до початку вистави. На своє місце проходять особою до вже сидить глядачам, вони ж можуть стати, якщо так зручніше вас пропустити.

Під час вистави не прийнято розмовляти, навіть пошепки, підспівувати артистам або топати ногою в такт музиці, також не можна говорити по мобільному телефону.

У залі для глядачів непристойно є, особливо під час представлення. Шурхіт папірців і інші звуки заважають оточуючим.

Під час антракту глядачі можуть сходити в буфет, де дотримуються черги і розмовляють стиха.

Недобре зриватися з місця з останніми словами артиста або заключним акордом музики і мчати в гардероб.

Після закінчення вистави глядачі аплодують і дарують артистам заздалегідь принесені квіти. Потім публіка спокійно залишає зал для глядачів.

2. Вас запросили в гості

В гості покладається приходити акуратно і ошатно одягненим в точно призначений час. З'являтися занадто рано або спізнюватися непристойно.

У накритого столу краще не затівати рухливих ігор, а якщо вас запросили до столу, не біжіть до нього бігом і не штовхайтесь, розсідаючись по місцях.

За столом їжте акуратно, не говоріть з повним ротом. Правильно користуйтеся столовими приборами, які не накладайте собі на тарілки занадто велика кількість їжі.

Непристойно частування зі столу класти в кишені, забирати додому.

Не забувайте, вставши з-за столу, подякувати господарям за смачне частування, а, йдучи додому, попрощатися.

3. Правила поведінки в транспорті

Як би ви не поспішали, що не кидайтеся стрімголов до під'їжджає транспорту, це небезпечно. Перш ніж увійти в автобус, дайте дорогу виходять пасажирам і не забудьте: першими в транспорт входять люди старшого віку, потім молодь, при цьому хлопчики пропускають вперед дівчаток. Хлопчик, якщо він їде з дівчинкою, виходить першим і подає їй руку.

Увійшовши в автобус, не поспішайте сідати на вільне місце. Запропонуйте його літній людині або жінці, хлопчики поступаються місцем дівчаткам.

У транспорті не можна голосно розмовляти, сміятися і включати музику. Зі знайомими спілкуйтеся напівголосно, а якщо вони стоять далеко - не кричіть на весь салон.

Неприпустимо є під час поїздки морозиво, пиріжки, насіння, пити воду з пляшки, так можна забруднити знаходяться поруч пасажирів і насмітять в салоні автобуса.

4. Як вести себе вдома

У будинку будуть завжди порядок, затишок і повагу, якщо всі члени сім'ї прагнуть до цього.

У кожного в родині повинні бути свої постійні обов'язки. Наприклад, син виносить сміття, пилососить в кімнатах, підтримує порядок в іграшках, а дочка доглядає за квітами, миє посуд, допомагає мамі в прибиранні квартири.

Турбота і увага всіх членів сім'ї один до одного повинні проявлятися в усьому: поспішіть до дверей, щоб допомогти мамі зняти пальто, віднесіть її сумку з продуктами на кухню, відшукайте бабусі загубилися окуляри, пограйте з молодшими дітьми.

Якщо хтось в сім'ї приліг відпочити, інші поводяться тихо, не грають в галасливі ігри, не включають музику.

Як би ви не були голодні - не їжте прямо з каструлі, не пийте воду з носика чайника, також неприпустимо є варення прямо з банки. На кухні дотримується чистота і порядок - їх підтримують всі члени сім'ї.

У передпокої не розкидайте верхній одяг і взуття, у кожної речі має бути своє місце.

Йдучи з дому і після повернення, завжди прощайтеся і вітайтеся з усіма близькими, а якщо ви десь затримуєтеся, попередьте про це батьків по телефону.

Варіант 1

Для гри знадобляться 4 великі карти, в центрі яких зображені певні теми: "В театрі", "В гостях", "В транспорті", "Дома". Гравці розподіляють ці карти між собою, по одній кожному. Маленькі картки з сюжетними картинками перемішуються і кладуться стопкою. Ведучий бере по одній маленькій картці і пропонує гравцям. Дитина, до теми якого відноситься картка, бере її собі, пояснює сюжет на зображенні і оцінює поведінку героїв в даній ситуації.

У разі правильної поведінки персонажів, гравець кладе маленьку картку на свою велику карту близько зеленої стрілки, а в разі неправильного - близько червоної стрілки.

Перемагає той, хто першим правильно заповнив велику карту і вірно проаналізував поведінку персонажів на картинках.

Варіант 2

Грають 1-4 людини і ведучий.

Для гри потрібні 4 великі карти з темами і маленькі картки з сюжетними картинками.

Гравці беруть собі по великій мапі, обмірковують і запам'ятовують свою тему.

Маленькі картки перемішуються і кладуться на столі лицьовою стороною вгору, не перекриваючи один одного. За сигналом ведучого діти вибирають картки по своїй темі і викладають їх на великій мапі. У разі правильної поведінки героїв на зображенні, гравець кладе маленьку картку близько зеленої стрілки, а в разі забороненого поведінки - близько червоної стрілки.

Після того, як всі гравці заповнили великі карти, ведучий пропонує кожному проаналізувати сюжети на своїх маленьких картках і дати оцінку поведінки персонажів.

Виграє той, хто першим правильно закрив велику карту і краще за всіх пояснив ситуації на сюжетних картинках.

варіант 3

Грають 1-4 людини і ведучий.

Діти розподіляють між собою теми "У театрі", "В гостях", "В транспорті", "Дома" і складають зв'язний розповідь про правила поведінки в даній ситуації. Свою розповідь гравці можуть ілюструвати маленькими сюжетними картинками, які попередньо вибирають.

Перемагає той, у кого вийшов більш повний і цікаву розповідь.

Що стосується труднощі провідний допомагає дітям додатковими питаннями по сюжетним картинки.


Гра «Вогонь добрий і злий»

Дидактична гра для дітей 5-7 років

Закріпити знання дітей про історію вогню;

Сформувати у дітей різнобічне поняття про вогонь - про його користь і шкоду.

Закріплювати знання дітей про основні вимоги пожежної безпеки;

Матеріал: макети «доброго» і «злого» вогнів; картки з ілюстраціями.

Правила гри:

I варіант:

У грі бере участь 2 людини.

Діти повинні згадати, як вогонь прийшов до нас в будинок, і викласти картинки у правильній послідовності.

II варіант:

У грі бере участь від 3 до 6 осіб.

Дітям роздають картки з ілюстраціями різних видів вогню. Потім вони повинні розповісти, який вогонь у них зображений на картинці, і покласти картку до макету одного з вогників.

III варіант:

У грі бере участь від 3 до 10 осіб.

Дітям роздають картки з ілюстрацією «доброго» вогника, а картки зі «злим» вогнем розкладені на столі. Кожна дитина повинна уважно розглянути ілюстрацію на картці. Потім розповідають про призначення вогника, що може трапитися, якщо не дотримуватися правил пожежної безпеки та що робити, якщо сталася пожежа. Після розповіді знаходять на столі протилежну своєї картку (свічка - від свічки загорілася ялинка). За правильну відповідь отримують фішку.


Гра "Весела і сумна гусениці"

Мета: формування уявлень про хороших і поганих вчинках.

Через дані гри можна закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху, розглядати різні ситуації і підбирати правильне рішення.

Правила гри: підбери, до веселої гусениці, картинки, де герої дотримуються правил дорожнього руху, а до сумної гусениці - картинки, де герої порушують ПДР.


Пазли - знайди мою тінь «Добре себе увазі ...»

Мета: Вчити дітей знаходити задані силуети шляхом накладення. Формування уявлень про гарну поведінку.

Розвивати пізнавальну діяльність. Розвивати у дітей зорове сприйняття, увагу, мислення. Розвивати прийоми зорового накладення. Розвивати уважність, спостережливість, пам'ять і посидючість.

Хід гри:

В кишені заховані картинки. Вихователь пропонує дітям розглянути їх. Далі вихователь показує тінь якоїсь картинки. Діти повинні знайти, серед наявних картинок, ту, яка відповідає потрібному силуету і накласти тінь на наявну картинку.


Гра «Вогонь і вода»

Мета: Розвиток логічного мислення у дітей дошкільного віку.

Закріплювати у старших дошкільників вміння розрізняти поняття «вертикально», «горизонтально» і «по діагоналі»; Опановувати логічними операціями; Закріплювати рахунок, Формувати і вдосконалювати у дітей просторові уявлення; Стимулювати розвиток розумових здібностей дітей в процесі ознайомлення з різними математичними діями; Розвивати розумові операції: сприйняття, пам'ять, мислення, увагу.

Сприяти розвитку дрібної моторики рук, розвитку уваги, логічного мислення, пам'яті й мови дітей; Викликати радісні емоції;

Хід гри:

Гравці по черзі приліплюють на вільні клітини поля краплі і вогонь. Виграє той, хто першим побудував в ряд 3 свої краплі (вогню) по вертикалі, горизонталі або діагоналі.


Гра «Золота маска».

Мета. Формувати у дітей уявлення про цілісному образі предмета, вчити співвідносити образ вистави з цілісним образом реального предмета, складати картинку, розрізану на 4 частини.

Устаткування. Розрізні картинки емоції з 4-х частин.

Хід гри:

Картинки маски, розрізані на 4 частини. Ці частини перевертаються, перемішуються. Діти, вибираючи по одній, повинні знову зібрати маску. Виграє той, хто збере маску швидше


Гра «підбери хлопчикові настрій»

Мета і завдання: познайомити дітей з різними емоціями людини; вчити бачити і визначати, що позначає певна емоція (смуток, радість, злість, здивування, захоплення, спокій, захоплення, образа); вчити по емоціям визначати настрій інших людей; формувати поняття "Позитивний" або "негативний" емоційний настрій;

Хід гри: Діти перебирають картинки на яких зображені різні емоційні стани хлопчика, прикладають їх по черзі і описують, що в даний момент відчуває хлопчик.


Гра «Дзеркало емоцій»

«Сьогодні ми з вами спробуємо зустрітися зі своєю посмішкою в дзеркалі. Візьміть дзеркало, посміхніться, знайдіть її в дзеркалі і закінчите по черзі пропозицію: «Коли я радію, моя посмішка схожа на ...»

Гра «Годинки емоцій»

Мета: збагачувати емоційний статус дитини, вміння розуміти почуття і емоції іншої людини, бути емоційно чуйним.

Попередньо проводиться бесіда «Яке у мене настрій і від чого воно залежить».

Хід гри:

На початку гри дітям надається можливість вибрати смайлик, той який вони будуть за допомогою міміки демонструвати.

Зображення заховані в за кольоровими гуртками. Кожен з дітей вибирає собі колір і показує емоцію, яка заховані за цим кольоровим кружком, потім дитина пояснює, коли буває такий настрій і з чим воно пов'язане, грунтуючись на фантазії, пам'яті, асоціативному мисленні.


Зрозуміло, може бути вказаний і номер телефону його батьків. Крім того, робота не повинна бути м'ятою, порваній і т.п (з цим теж довелося зіткнутися організаторам конкурсу). Кожен, хто приносив свій малюнок, отримував подарункову карту від мережі кафе Vēsma, яку можна було обміняти на одну з п'яти видів ДИСКО-піци (діаметр 20 см) і стакан освіжаючого квасу CIDO. Всього було вручено 1000 подарункових карт. Далі, за умовами конкурсу, малюнок був опублікований на нашому сайті. Але, звертаємо вашу увагу, що розміщувалися на сайті тільки ті роботи, які відповідали вимогам умов конкурсу.

Беручи до уваги величезну кількість учасників, організатори продовжили терміни конкурсу і збільшили кількість учасників, допущених до фіналу до 30-ти (замість планованих 20-ти).

Отже, ось наші фіналісти:

З цих малюнків журі вибере три, автори яких будуть нагороджені цінними призами. Засідання журі відбудеться 14 червня, а нагородження пройде на святі, яке проведуть для юних художників герої дитячої програми "Що таке добре і що таке погано" Кльова і Крута. На свято запрошуються автори всіх 30-ти робіт, що потрапили до фіналу.






Сандра Вайводіша, 5 клас,

польська гімназія

Ліна Нікітіна, 8 років,

Російська пор. школа ліцей

Карина Румянцева,

3. дитячий сад

Борис Маношин, 13. пор. школа Ірина Ястребова






Ілута Юревича, 5B клас,

основна школа "Вієнібас"

Йоханна Злобіна, 9 клас

Евіта Горбика, 5B клас,

основна школа "Вієнібас"

Катерина Агурейкіна, 1A клас,

9. пор. школа

Евіта Вавилова, 2B клас,

9. пор. школа






Анастасія Поддубнова, 13 років Єлизавета Летько Марія Муревіча Еліна Липини

Аліса Прохорова, 8A клас,

9 пор. школа






Микита Тарасов, 8 років,

2B клас, 9. пор. школа

Таня Будревіч, 2А клас,

9. пор. школа

Аріна Голубєва, 11 років,

Анастасія Гавриленко, 3B клас,

13. пор. школа

Інеса Голубєва, 3G клас,

польська школа


інтегроване заняття

з розвитку мовлення і малювання на тему:

«Що таке добре

і що таке погано? »

Пр. зміст. Розвивати довільність, спостережливість, самоконтроль, вміння глибше розуміти себе та інших, формувати адекватну самооцінку.

матеріал, книги Л.М. Толстого: «Хлопчик стеріг овець», В.В. Маяковського: «Що таке добре і що таке погано?»

Хід заняття:

ОМ - Хлопці, настав день. Посміхніться один одному і подумайте: як добре, що ми сьогодні тут все разом. Ми спокійні й добрі, привітні і ласкаві. Ми завжди здорові.

    Вдихніть глибоко і, зітхнувши забудьте все вчорашні образи, занепокоєння, злобу.

    Видихніть з себе свіжість і красу осінньої природи, сонячних променів, чистоту річок.

    А я вам бажаю добра і дбайливого ставлення один до одного.

    А тепер тихенько сядемо па свої місця, спинки випрямимо, ніжки доріжкою поставимо і слухаємо.

Сьогодні ми з вами згадаємо розповідь Л.II.Толстого «Хлопчик стеріг овець».Прокого йдеться в цьому оповіданні?

Правильно! У цьому творі йдеться про «жартівника - пастушці», який обманюючи людей, кликав їх па допомогу обороняти стадо від вовків. Люди кидали всі справи, вдавалися до нього, а він сміявся над ними. Але коли вовки насправді з'явилися, пастух почав кликати на допомогу, а люди не

повірили йому і не допомогли.

Якщо обманювати дорослих, друзів, то скоро вони перестануть вірити вам і будуть вважати таку людину нечесним.

А зараз ми з вами зупинимося ще на одному творі В. В.

Маяковського «Що таке добре і що таке погано»

Діти читають вірш по ланцюжку.

Якщо вітер даху рве,

Якщо град загрохал, -

Кожен знає - це ось

Для прогулянок погано.

    Про що ця частина вірша? (Про погоду, про погану погоду).

    Як можна назвати такий вітер? (Поривчастий).

    Що таке дощ? (Крапельки води).

    Що таке сніг? (Замерзлі крапельки води).

    Як можна назвати одним словом: град, сніг, дощ? (Опади).

В яку погоду, на думку автора, гуляти погано? (Коли поривчастий вітер стукає град).

    Молодці! Л тепер послухайте наступний уривок вірша. Дощ покрапав і пройшов,

Сонце в цілому світі.

Це дуже добре

І великим і дітям.

    Про що ця частина вірша?

(Дощ пройшов, і вийшло сонце).

Якщо син чорніше ночі,

Бруд лежить на пику, -

Ясно це погано дуже

Для дитячих шкірки.

А якщо хлопчик любить мило, і чистить зубки, цей хлопчик, добре робить.

Якщо б'є паскудної забіяка

слабкого хлопчиська

51 такого не хочу

Навіть вставити в книжку

    Хто такий забіяка? (Хто завжди б'ється).

    Ви хотіли б дружити з такими хлопцями? (Відповіді дітей).

Цей ось кричить: «Не чіпай,

Тих, хто менше ростом »

Цей хлопчик такий хороший,

Чудо просто!

    Про кого ця частина вірша?

    Чи добре надходить хлопчик?

    Кому потрібна допомога, захист?

Допомоги потребують тварини, п тіци, рослини.

    Уявіть собі, що ви пішли гуляти і побачили птицю з підбитим крилом. Як би вчинили ви? (Відповіді).

    Ви йдете по вулиці і бачите зламане деревце. Як поступите ви? (Відповіді дітей).

    Молодці, хлопці! Добре захищати слабких.