Сон і здоров'я

Завантажити репродукцію картини пластова перший сніг. Конспект і презентація до уроку російської мови "Твір по картині А.Пластова" Перший сніг "- Рудник І.А. сільська вулиця, кінь, людина

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

ТВІР ПО КАРТИНІ пластових А.А. «ПЕРШИЙ СНІГ» Виконала: учитель нач.классов МБОУ «Школа №52» Бабак Е.А.

ПАРАФІЯ ЗИМИ

Білий сніг пухнастий У повітрі кружляє

І на землю тихо Падає, лягає.

І під ранок снігом Поле побіліло, Ніби пеленою Все його одягнуло.

Темний ліс, Що шапкою Прінакрилась чудний, І заснув під нею Тихо, безпробудно ...

Пластів А.А. - художник 19в.

«Вечеря тракториста»

Правила написання твору: Дотримуючись плану, опиши картину Уникай повторів, використовуючи синоніми. Кожну нову частину твору починай з нового рядка. Не забудь в кінці висловити своє ставлення до картини Пиши красиво і акуратно.

План: 1. Сталося диво. 2. Опис дітей. 3. Чудовий сніг. 4. Настрій дітей. 5. Моє ставлення до картини.

Словникової-орфографічна підготовка пош е л ка залась безлюдній крив ь цо діво чк а виб е жали ша п ка і п а Льто зач а рова нн ті засмійтеся про трелі по рхалі па да ю чий

листопад Твір по картині А.А.Пластова «Перший сніг». Перед нами репродукція картини художника А.А. Пластова «Перший сніг».

Можливі фрази: Художник (автор картини, А.А.Пластов) На картині (на полотні, на репродукції) Діти: Здивовані, радісні, одяглися наспіх, сховалася хусткою, в валянках на босу ногу, посміхається, зачаровані красою (уражені пишністю природи, довгоочікуваним дивом) Сніг: Ішов всю ніч, білим полотном покрив осінню сльоту, тисячі прекрасних сніжинок повільно опускалися на землю, біле полотно снігу перетворило природу. Предмети: Сільський будинок, палісадник, берізка. Кольори: сірий, білий, бежевий, чорний

Опорні слова Діти: вискочили, наспіх одяглися, побачили Сніг: йшов всю ніч, покрив Предмети: палісадник, берізка, ганок, далеко інші хати Тварини: ворона, сорока на гілках берези, кінь План: 1.Ночью сталося диво. 2. Опис дітей і їх настрій. 3. Чарівний сніг. 4. Моє ставлення до картини.


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Твір по картині А. Пластова «Перший сніг»

Мета уроку: навчити правильно висловлювати свої думки і почуття в усній і письмовій формі, правильно складати план твори; розвивати грамотність учнів, вміння помічати деталі; виховувати дбайливе ...

Урок по УМК "Гармонія" Складання етюду по картині А. Пластова "Перший сніг"

Вчити аналізувати будову тексту, використані в ньому мовні засоби, розуміти тему і головну думку тексту, складати план, письмово переказувати текст, усвідомлено, зберігаючи особливості ...

Твір по картині

«Перший сніг» А. Пластов

Учитель: Артюх Марина Володимирівна


Аркадій Олександрович Пластов


Аркадій Олександрович Пластов - відомий радянський художник. Пластів народився і виріс в селі Пріслоніха Ульяновської області. Тут пройшло його дитинство.

Тут проводив він більшу частину свого життя. Тут поля, на яких працювали його батьки. Тут жили і працювали герої його картин. Багато творів присвятив життя сільських хлопців.




"Перший сніг"

РЕПРОДУКЦІЯ, -і, ж.

  • Відтворення картин, малюнків шляхом фотографії, кліше (спец.).
  • Картина, малюнок, відтворені друкарським способом. Яскраві репродукції.
  • Розмноження, виробництво потомства (від тварин) (спец.). Р. племінних тварин. || дод. репродукційний, -а, -е (до 1 знач.; спец.).


сніг

хлопчик

небо

дівчинка

кінь

береза

тони картини

настрій дітей


сні :

білий, чистий, пуш стий,

падає волохатими пластівцями

на справ хутряні ша ки (на) криш_ д мов

укутав всю землю бел__снежним килимом

зволікати нн про круж ться (в) повітрі, як зграя білих мошок


дівчинка:

в біло - рожевому плать відвідайте наш сайт ;

великі чорні валянки;

без п льто виб жала на ганок;

з уд тичних н а спостерігається;

в про сх і щённо дивиться;

за злодій ж нно дивиться на сні ;

ле кий пл струм.


хлопчик:

(В) чорний піджак;

на голову насунув

шапку - вушанку;

про дет по - зимового;

мріє покататися ся на санках;

давно спостерігає.


Передній план:

ганок, ще не повністю засипане снігом; хлопчик і дівчинка (сестра і брат);

розлога береза.

Задній план:

сільська вулиця, кінь, людина,

ворона, дахи будинків покриті снігом.


Б рёза:

стара; могутня;

з білим ств лом;

гілки у б рёзи

ги кі, котрі три нн перші, р а скідістие.

В_р_на:

спокійна;

важлива; крокує

по снігу


Настрій дітей:

радість

захват

хвилювання

занепокоєння

переляк

захоплення

смуток

інтерес

здивування


  • зліва від ... видніється;
  • на передньому плані художник пише ...;

- прямо перед нами зображені ...;

- вдалині видніється ...;


план:

2. Перший день зими. 3. Радість дітей. 5. Моє ставлення до картини.


сніг: білий, пухнастий, падає волохатими пластівцями, надів хутряні шапки на дахи будинків, укутав всю землю білосніжним килимом, повільно крутиться в повітрі, як зграя білих мошок, чистий.

дівчинка: в біло-рожевому платтячку; великі чорні валянки; без пальто вибігла на ганок; з подивом спостерігає; Захоплено дивиться; заворожено дивиться на сніг; легкий хустку

хлопчик: в чорний піджак; на голову насунув шапку-вушанку; одягнений по-зимовому; мріє покататися на санках; давно спостерігає.

береза: стара; могутня; з білим стовбуром; гілки у берези гнучкі, довгі, розлогі.

Ворона ; спокійна; важлива; крокує по снігу.

Настрій дітей: радість, захоплення, захоплення, інтерес.

Тона картини: світлі, теплі, рожеві, лілові, блідо-блакитні, сірувато-рожевий фон.


Закінчити свою розповідь по цій картині можна:

  • У мене виникає відчуття радості, щастя, свята, коли я дивлюся на цю картину.
  • Я вдячний художнику, що ще раз можу пережити почуття радості при вигляді першого снігу.
  • Важко залишатися байдужим, коли бачиш перший сніг.

Твір по картині А.А.Пластова «Перший сніг».

план:

1. Перший сніг очима художника. 2. Перший день зими. 3. Радість дітей. 4. Колір і настрій картини. 5. Моє ставлення до картини. Перед нами репродукція картини художника А.А. Пластова «Перший сніг».


Завдання уроку:

- познайомити з життям і творчістю А. А. Пла-СТОВ;

- привернути увагу дітей до краси зимової при-пологи;

- сприяти емоційному сприйняттю картини як твори мистецтва;

- удосконалювати вміння відбирати потрібні для опису слова;

- формувати вміння складати заключітель-ву частину твору, правильно вибирати кінцівку твору;

- вчити співвідносити художній текст і худо-жественная кошти картини.

Хід уроку

1. Оргмомент.

2. Підготовка до сприйняття картини.

- Прочитайте на дошці два слова: перший і послід-ний. Прислухайтеся до себе: які почуття викликають у вас ці слова? З якими спогадами, подіями життя асоціюється у вас слово перший? (Перший коль-ток, перша печаль, перший грак, перше прикрість, перший сніг, перша розлука.)

3. Зіставлення особистих спостережень дітей і опису першого снігу в літературних творах,

- Послухайте, як про перший сніг сказав К. Г. Паустовський:

«Сніг сипався, як скляний дощ, що падає з ялинки. Земля була ошатна, схожа на сором'язливу наречену. День наче дрімав. З похмурого високо-го неба зрідка падали сніжинки. Зима початку госпо-Ничай над землею ».

- Знайдіть образні вислови про сніг, про зиму в тексті Паустовського,

- Яке ставлення самого письменника до першого снігу? Як він це показав? А ваше ставлення до першо-му снігу? Що ви відчуваєте, коли його бачите?

-Послухайте, яким побачив перший сніг письменник Г.Скребіцкій.

Перший сніг

Гола земля промерзла, а зима все ще не наступала. Але ось потепліло, і до вечора пішов сніг. Великі волохаті сніжинки закружляли в повітрі, з кожною хвилиною їх ставало все більше. І, нарешті, сніг повалив пластівцями.

Я накинув на плечі кожушок і вийшов на ганок ... .Воздух був чистий і свіжий. У ньому якось особливо приємно пахло молодим, щойно випав снігом .... Кругом було зовсім тихо .... Я стояв і стежив за тим, як з вечірнього неба сипав і сипав на землю білий пух зими ...

4. Розгляд картини.

Художник написав цю картину в 1946 році. Це одне з найчарівніших ліричних произведе-ний Аркадія Олександровича Пластова, Він передав своє відчуття свіжого зимового дня і того особливого со-стояння природи, яке буває в годину першого сніго-пада, Пластов добре знає життя російського села і в своїй картині, він зумів показати сільський зимовий пейзаж у всій його красі і принади.

5. Бесіда за змістом картини.

- Яка пора року зобразив художник? (Початок зими.)

- Чому ви здогадалися, що це саме початок зими? (Ні заметів, місцями ще видна гола земля.)

- Який час доби зображено? Як ви здогадалися? (Сніг випав вночі, зараз ранок »діти поспіхом вибігли на ганок, вони ще не виходили з дому.)

- Кого зобразив художник на передньому плані? (Дівчинку років десяти і хлопчика років семи. Це сіл-ські хлопці.)

- Опишіть їх зовнішній вигляд. (Хлопчик в пальто, дівчинка без верхнього одягу, тільки накинула хустку. Вони, напевно, поспішали. Їм дуже хочеться швидше побачити перший сніг, У дівчинки валянки не по розмі-ру, видно, одягалися поспіхом. Хлопці піднімають го-лову до неба, дивляться на пластівці снігу,)

- Що можна сказати, дивлячись на вираз облич де-тей? Чи можна сказати, що хлопцям подобається перший сніг? (Їх дуже зацікавив перший снігопад, діти допитливі і спостережливі, вони раді снігу, для них це свято.)

6. Робота зі словником настроїв.

Подивіться на картки, виберіть слова- на-звання почуттів, які допоможуть вам передати настрої-ня дітей.

радість захват хвилювання

здивування інтерес захоплення

занепокоєння переляк смуток

(Діти здивовані, зраділи, їм ще й цікаво дивитися на перший сніг, вони дуже допитливі.) - Чому їх дивує перший сніг? (Перший сніг м'який. Теплий. Добрий. Він тихо падає з неба великими пластівцями.)

- Що ще показує художник на передньому плані? (В палісаднику велика стара береза \u200b\u200bз розлогими гілками. Здається. Що вона зраділа снігу. Береза, напевно, давно чекала цієї події, вона ніби саме для зустрічі першого снігу розкинула гілки так широко в сторони.)

- Тут є ще один герой - ворона. А що вона переживає? (Ворона близько берези теж начебто рада першому снігу, хоче його спробувати.)

В чому це проявляється? (Сніг покриває землю, дахи будинків, гілки дере-В'єві. На задньому плані вже з'явилися люди на санях. Здається, що природа радіє, радіє першому снігу разом з людиною, з усім живим на землі.)

7. Виявлення образотворчих засобів картини.

- А чому художник показав на картині тільки частина берези ?, а не все дерево? (Берёза- це частина зимового пейзажу, а художник хотів сказати, що головне в картині - діти і їх настрій.)

8. Мовна підготовка до твору.

-Виберіть кілька опорних слів, які є при-чиною головними для опису картини:

сніг діти земля ворона небо береза

- спробуйте описати сніг. Використовуючи порівняння. Епітети. Слова. Характеризують дії снігу. дуже до лиця землі, біла скатертина полів, боязкий і тихий, пухнастий і волохатий, вкрив землю, пороша, лоскотав обличчя, кружляв, літав

танцював, опускався великими пластівцями

- Спробуйте дивитися очима художника. Будь-ті при підборі слів більш чуйними, уважними, спостережливими. Згадуйте твори про зиму.

-Які почуття і настрій викликає у вас картина? (Художник допоміг нам ще яскравіше пережити радо-стное почуття захоплення при вигляді першого снігу.)

- Як би ви закінчили свою розповідь по цій кар-твані? (У мене виникає відчуття радості, щастя, свята, коли я дивлюся на цю картину. Я благода-рен художнику, що ще раз можу пережити почуття радості при вигляді першого снігу. Важко залишатися байдужим, коли бачиш перший сніг.)

9 Складання плану твори:

1) Перший день зими.

2) Радість дітей.

3) Настрій картини.

4) Моє ставлення до картини.

10. Усне колективне складання тексту-опису.

11. Самостійна робота

12. Самоперевірка

Тема: Робота на помилками

по картині А. А. Пластова «Перший сніг»

Мета: Удосконалювати вміння виражати свої думки в письмовій мові

Завдання уроку:

- виявити прогалини в знаннях учнів і

- провести роботу над помилками допущеними в письмовій роботі

- активізувати словниковий запас учнів;

- виховувати любов до природи;

Хід уроку

1. Оргмомент.

2. Повторення

- Яким ви уявляєте перший сніг? Яким ви його бачили? Які почуття він у вас викликає?

Художник Аркадій Олександрович Пластов написав картину «Перший сніг» в 1946 році.

3. Робота над орфографічними помилками

Виписати слова в яких були допущені помилки і пояснити правопис цих слів

4. Бесіда за змістом картини.

- Яка пора року зобразив художник?

(Художник Аркадій Олександрович Пластов зобразив на своїй картині початок зими.)

- Чому ви здогадалися, що це саме початок зими?

(Ще нема заметів, місцями ще видна гола земля.)

- Який час доби зображено? Як ви здогадалися?

(Вночі випав перший сніг. Рано вранці діти поспіхом вибігли на ганок.)

- Кого зобразив художник на передньому плані?

(На передньому плані картини ми бачимо дівчинку років десяти і хлопчика років семи. Це сіл-ські хлопці.)

- Опишіть їх зовнішній вигляд.

(Хлопчик в пальто, дівчинка без верхнього одягу, тільки накинула хустку. Діти, напевно, поспішали. Їм дуже хочеться швидше побачити перший сніг. Хлопці піднімають го-лову до неба, дивляться на пластівці пухнастого снігу.)

- Що можна сказати, дивлячись на вираз облич де-тей? Чи можна сказати, що хлопцям подобається перший сніг?

(Вони здивовані і зраділи, їм цікаво дивитися на повільно опускаються на землю легкі, пухнасті сніжинки.)

- Чому їх дивує перший сніг? (Перший сніг м'який, теплий і красивий. Він тихо падає з неба великими пластівцями.)

- Що ще показує художник на передньому плані?

(В палісаднику велика стара береза \u200b\u200bз розлогими гілками. Здається, що вона зраділа снігу. Береза, напевно, давно чекала цієї події, вона ніби саме для зустрічі першого снігу розкинула гілки так широко в сторони.)

- Тут є ще один герой - ворона. А що вона переживає?

(Ворона близько берези теж начебто рада першому снігу, хоче його спробувати.)

- Художник на картині хоче підкреслити єдність живої і неживої природи.

В чому це проявляється?

(Сніг покриває землю, дахи будинків, гілки дере-В'єві. На задньому плані вже з'явилися люди на санях. Здається, що природа радіє, радіє першому снігу разом з людиною, з усім живим на землі.)

- Чому художник використовував вертикальний формат картини, випадково чи це зроблено? (Сніг си-лется зверху. Діти закинула голову. Художник хоче посилити враження від бездонність неба. Довгого польоту сніжинок.)

-Які почуття і настрій викликає у вас картина?

(Художник допоміг нам ще яскравіше пережити радо-стное почуття захоплення при вигляді першого снігу. Силою свого мистецтва художник показав свято природи, ми відчуваємо це свято. Не можна залишатися байдужим, дивлячись на цю пишність природи.)

- Як ви закінчили свою розповідь по цій кар-твані? (Я благода-рен художнику, що ще раз можу пережити почуття ра-дости побачивши першого снігу.)

5. Самостійна робота. Робота з карткою.

Списати текст.

Художник Аркадій Олександрович Пластов зобразив на своїй картині початок зими.

Ще немає заметів, місцями видна гола земля. Вночі випав перший сніг. Рано вранці діти вибігли на ганок.

На передньому плані картини ми бачимо дівчинку років десяти і хлопчика років семи. Це сіл-ські хлопці. Хлопчик одягнений в пальто, дівчинка без верхнього одягу, тільки накинула хустку. Діти, напевно, поспішали. Їм дуже хочеться швидше побачити перший сніг. Хлопці піднімають го-лову до неба, дивляться на пластівці пухнастого снігу. Вони здивовані і зраділи, їм цікаво дивитися, як повільно опускаються на землю легкі, красиві сніжинки.

У палісаднику велика стара береза \u200b\u200bз розлогими гілками. Здається, що вона теж зраділа снігу. Береза, напевно, давно чекала цієї події, вона ніби саме для зустрічі першого снігу розкинула гілки так широко в сторони. Близько берези ми бачимо ворону, яка радіє першому снігу і хоче його спробувати.

слайд 1

Підготовка до твору по картині А.А. Пластова «Перший сніг»
Презентацію підготувала вчитель російської мови та літератури МБОУ КСОШ №2 Завгородня А.Ю.

слайд 2

Аркадій Олександрович Пластов (1893 - 1972) - радянський живописець, педагог, професор. Академік Академії мистецтв СРСР (1947). Народний художник СРСР (1962). ЛауреатЛенінской премії (1966) та Сталінської премії першого ступеня (1946).

слайд 3

слайд 4

Чому художник зображує на першому плані картини дітей?

слайд 5

(Художник зображує на першому плані картини дітей, щоб висловити знайоме кожній людині безпосереднє дитяче сприйняття першого снігу - світлу, не затьмарює нічим радість, захоплення красою зміненій за ніч землі, свіжістю чистого повітря, в якому кружляють пухнасті сніжинки, захоплене здивування від споглядання свершающегося на очах чарівництва, передчуття веселих зимових ігор. Перший сніг - це свято, це радісна подія в житті дітей, яких чекає безліч захоплюючих занять. Милуючись картиною, ми мимоволі дивимося на те, що відбувається в природі очима дітей, і нам передається світле відчуття свята, відчуття захоплення пишністю прикрашеної і оновленої землі.)

слайд 6

1. Спробуйте уявити, що відбувалося за кілька хвилин до того моменту, в який діти зображені на картині?

слайд 7

(Напевно, хлопчик - молодший брат дівчинки - вийшов у двір і, побачивши замість вчорашньої сльоти первозданну чистоту снігу, що вкрив все навколо білим килимом, кинувся в хату, щоб першим повідомити сестрі про радісну подію і покликати її помилуватися сліпучою красою зими і розділити його захоплення . Почувши про те, що випав перший сніг, дівчинка сунула ноги в перші-ліпші валянки і, не витрачаючи час на одягання, на ходу накинувши на плечі хустку, вибігла на ганок.)

слайд 8

2. Підберіть і запишіть слова (іменники, прикметники, дієслова, дієприкметники) і словосполучення, які можна використовувати для опису поведінки, настрою дітей і пережитих ними почуттів.

слайд 9

(Іменники, прикметники, дієслова, дієприкметники) і словосполучення, які можна використовувати для опису поведінки, настрою дітей і пережитих ними почуттів. (Радість, захоплення, радість, чарівність, здивування, захоплення, цікавість; милуються падаючим снігом, захоплюються сліпучою красою, підставляє обличчя пухнастим сніжинкам, завмерли в німому захваті, не може відірвати очей від кружляють в повітрі сніжинок, зачаровані красою пурхають сніжинок і т. д.)

слайд 10

3. Назвіть і запишіть епітети, визначення (непоширених і поширені) і порівняння, які виникають в думках, коли ви чуєте поєднання перший сніг.

слайд 11

(Чистий, білий, незайманий, сяючий білизною, пухнастий, невагомий, м'який, як пухова покривало, безшумно опускається на землю, що вкриває землю білою шаллю, одягає темну землю білосніжним вбранням, що породжує відчуття свята, що прикрашає гілки дерев блискучою бахромою і т. П. )

клас: 4

Презентація до уроку









Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Мета уроку:

  • Навчати дітей вмінню читати картину, розуміти ідейний задум художника.
  • Збагачувати словниковий запас учнів.
  • Розширювати знання учнів.
  • Вчити хлопців умінням використовувати в своїй промові яскраві слова з художніх творів.
  • Впливати на почуття учнів, розвивати образне мислення.

устаткування:

Презентація.

  • Грамзапись П.І.Чайковського "Пори року".
  • Тлумачний словник російської мови. С. І. Ожегов.
  • Репродукції картини А.А.Пластова Перший сніг "у кожного учня.

Хід уроку

1. Організація класу.

2. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці російської мови будемо писати твір по картині відомого російського художника А.А.Пластова "Перший сніг".

3. Робота над темою уроку.

Слайд 2, 3. Додаток.

Підготовча бесіда.

  • Аркадій Олександрович Пластов (1893-1972 рр.), Видатний російський живописець. Він написав жанрові картини, портрети, пейзажі, картини пройняті глибокою любов'ю до рідної природи, до села і її людям.
  • Аркадій Олександрович Пластов народився в селі Пріслоніха Ульяновської області. З дитячих років любив малювати. Він закінчив Московське училище живопису по скульптурному відділенню, а живопису навчався самостійно. Він любив дітей і село. Подовгу жив і працював в рідній Пріслоніхе. Улюблені герої Пластова - сільські дітлахи. Вони присутні майже завжди в його картинах: "Перший сніг", "Вітя - подпасок", "Влітку (1945)", "Вечеря тракториста".

Слайд 4. Додаток.

Знайомство з картиною "Перший сніг".

Перед вами репродукція картини А.А.Пластова "Перший сніг".

Що таке репродукція? (Учні знаходять тлумачення слова в словнику С. І. Ожегова).

Давайте спробуємо висловити думку, користуючись уривками з віршів про перший сніг. (Діти самі підготували уривки з віршів про перший сніг).

Згадайте які почуття відчули ви, коли рано вранці в листопаді побачили перший сніг?

Як взимку змінилися вулиці, шкільний двір.

Слайд 5, 6. Додаток.

Бесіда за картиною.

Чому дівчинка і хлопчик вибігли на ганок своєї хати?

Чому дівчинка закинула голову і дивиться вгору?

Що виражає її обличчя?

Чому вона радіє?

Хлопчик вийшов подивитися тільки на перший сніг або вирішив що-небудь зробити?

Що особливо дивує і радує дітей?

Чи тільки діти раді снігу?

Кого ми ще бачимо на картині?

Які це птахи?

Чому взимку веселіше, ніж в негоду?

Який настрій створює картина у тебе?

Які рядки з уривків віршів можна згадати, дивлячись на цю картину?

Як змінилися вулиця, дахи будинків, палісадник, дерева?

(Читання дітьми уривків з віршів, підібраних ними.)

Вибір епіграфа.

Сніг пухнастий, сріблястий
М'яким стелиться килимом,
І сніжинки, як пушинки,
В'ються весело кругом.

Робота над планом.

Про що треба написати у вступі?

Про що ми повинні написати в основній частині?

Яким може бути висновок?

Слайд 7. Додаток.

  1. Перший день зими.
  2. Радість дітей.
  3. Колір і настрій картини.
  4. Моє ставлення до картини.

Слайд 8. Додаток.

Орфографічна підготовка.

Пояснення слів. (Робота з тлумачним словником.)

Пейзаж - малюнок, картина, що зображає природу, вид.

Пейзажист - художник, фахівець з пейзажам.

Епіграф - вислів, коротка цитата, прислів'я, вміщена автором перед усім твір або окремою частиною його, з метою відзначити його основну ідею, зміст, ставлення до нього автора.

живопис - образотворче мистецтво - створення художніх образів за допомогою фарб.

Живописець - художник, який займається живописом.

Палісадник - невеликий, обгороджений садок, квітник перед будинком.

Лист твори.

А.А.Пластов на картині "Перший сніг" зобразив початок зими. Картина передає той особливий час в природі, коли на землю м'яко і легко лягають в танці перші сніжинки.

Прокинулися вранці діти, виглянули у вікно і здивувалися, за одну ніч все навколо побіліло.

Вибігла на ґанок дівчинка з молодшим братом. Вона не встигла навіть одягнутися: накинула на голову великий теплу хустку і в одному легкому платтячку вискочила з хати. Тільки ноги встигла сунути в чорні валянки. Витягнулася в струнку і, закинувши голову, дивиться на падаючий сніжок. Захват і здивування висловлює її обличчя. Очі весело посміхаються, блищать - щаслива, що дочекалася першого снігу. Її брат одягся тепліше: в чорний піджак, на голову насунув шапку. Хлопчик дивиться на побілілу вулицю, на білі дахи сільських хат. Він теж задоволений першим снігом.

Поруч в палісаднику, росте стара береза. На березу встигла прилетіти і сісти сорока. Вона квапливо скрекоче на ворону, спокійно і важливо крокує по снігу. Тут же, в палісаднику, росте дрібний чагарник. Сніг засипав його нижні гілки і притиснув до землі.

За рогом хати видно частину сільської вулиці. На вулиці з'явився другий хлопчик. Він теж вийшов подивитися на перший сніг. Небо сіре, вкрите хмарами. Вітряно. Сніг великими пластівцями вистилає вулицю, він подекуди тут же тане.

У своїй картині художник поєднує білі, сірі, коричневі фарби. Цим Пластов показав село звичайної, буденної і в той же час ошатною від першого снігу. Дивлячись на картину, ми відчуваємо красу першого снігу.

Редагування.

Читання і аналіз творів.

Підсумок уроку.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.

  1. Г.С.Щеглова. Уроки розвитку зв'язного мовлення в початковій школі. Санкт-Петербург. Видавництво "Спеціальна література", 2005 р
  2. Л.Л.Страхова. Твір для учнів по картині для молодших школярів. Санкт-Петербург. Видавничий Дім "Літера", 2008 р
  3. Н.Г.Кувашова. Твори для учнів 1-4 класів. Волгоград. Видавництво "Учитель", 2000 р
  4. С. І. Ожегов, Н. Ю. Шведова. Тлумачний словник російської мови. Москва, 2002.